Prihlásiť
Únik plynu na Námestí Slobody PDF Tlačiť E-mail
plyn19_001m.jpg

Vložené: Utorok, 08-10-2019

V nočných hodinách v nedeľu 6. októbra 2019 bol prijatý na operačné stredisko Mestskej polície v Banskej Bystrici oznam od občana, ktorý si všimol, že na Námestí Slobody v blízkosti Prima banky, kde sa realizujú výkopové práce pravdepodobne uniká plyn.

 


 

Príslušníci MsP vyslaní na miesto udalosti zistili, že dochádza k úniku zemného plynu z prívodového plynového potrubia. Na miesto udalosti boli následne privolaní hasiči a pohotovostná plynová služba, ktorej zamestnanec zistil konkrétne miesto narušenia potrubia a tým aj úniku zemného plynu. Prasklina sa nachádzala v spodnej časti kolena, ktoré ústilo do bočnej steny výkopu, a preto bolo potrebné rozšíriť výkop tak, aby bolo možné závadu odstrániť.
Zamestnanci plynární poruchu odstránili v priebehu pár hodín, pričom príslušníci MsP počas celej doby zabezpečovali bezprostredné okolie havárie tak, aby nedošlo k ohrozeniu života a zdravia obyvateľov a aby sa predišlo prípadným škodám na majetku.

Mestská polícia ďakuje občanovi, ktorý neostal v nebezpečnej situácii ľahostajný a svojou všímavosťou prispel k rýchlemu zásahu zainteresovaných zložiek.

 

plyn19_001.jpg plyn19_002.jpg plyn19_003.jpg

plyn19_004.jpg plyn19_005.jpg plyn19_007.jpg