Prihlásiť
Úspechy na streleckých pretekoch PDF Tlačiť E-mail
usp19_016m.jpg

Vložené: Pondelok, 23-09-2019

Mestská polícia v Martine usporiadala v piatok 20. septembra 2019 v Turanoch streleckú súťaž – 4. ročník Memoriálu Mariána Mindeka v praktickej streľbe, ktorej zmyslom bolo nielen samotné strelecké zápolenie, ale aj priateľské stretnutie, výmena skúseností a najmä spomienka na tragicky zosnulého kolegu a kamaráta.

 


 

Streleckí nadšenci z Martina pripravili pre účastníkov z radov mestských polícií, policajného zboru a hostí tri strelecké situácie, s ktorými sa z mestských policajtov v súťaži jednotlivcov na výbornú vysporiadal Ján Kozák z MsP Martin, druhý skončil Karol Kovács z MsP Pezinok a tretie miesto obsadil Andrej Majling z MsP Banská Bystrica. Ďalšie priečky: 7. Marián Parobek, 9. Marián Ferjanc, 10. Dušan Chrien, 11. Zuzana Lamperová, 20. Patrik Kučera. V kategórii žien obsadila 2. miesto Zuzana Lamperová z MsP Banská Bystrica. Družstvo MsP Banská Bystrica v zložení Parobek, Majling obsadilo vo svojej kategórii 3. miesto. Ďakujeme príslušníkom MsP Martin za to, že aj v dnešnej hektickej dobe nájdu čas, prostriedky a energiu na usporiadanie vydarenej akcie.

V stredu 11. septembra 2019 sa v priestoroch strelnice Kondor Cemjata Prešov uskutočnil XIII. ročník streleckej súťaže - Memoriál por. Ing. Dušana Paľucha v praktickej streľbe, ktorý organizovali členovia Streleckého oddielu vrtuľníkového krídla Prešov. Cieľom súťaže bolo preverenie úrovne pripravenosti príslušníkov Ozbrojených síl SR a pozvaných hostí v použití služobných krátkych guľových zbraní a štandardnej výstroje pri riešení simulovaných podmienok bojových situácií jednotlivca. V streleckom zápolení sa okrem vojakov zišli príslušníci vojenskej polície, policajného zboru, finančnej správy a mestskej polície. Organizátori pripravili päť zaujímavých streleckých situácií a na záver podujatia „strelecký súboj“. Prvé miesto v súťaži družstiev obsadilo trojčlenné družstvo zložené z dvoch príslušníkov Ozbrojených síl SR a príslušníka Mestskej polície Banská Bystrica Andreja Majlinga. V jednotlivcoch si najcennejšiu trofej odniesol príslušník Mestskej polície Banská Bystrica Andrej Majling. Príslušníci vrtuľníkového krídla a ostatní účastníci tohto podujatia si takýmto spôsobom každoročne uctievajú pamiatku kolegu a kamaráta a ďalších príslušníkov Ozbrojených síl SR, ktorí tragicky zahynuli pri páde vojenského lietadla An-24 pri návrate z misie z Kosova 19. januára 2006.