Prihlásiť
Radvanský deň PDF Tlačiť E-mail
rd_0005_m.jpg

Vložené: Nedeľa, 15-09-2019

Pri príležitosti Dňa Ústavy Slovenskej republiky zorganizovala v nedeľu dňa 1. septembra 2019 Občianska rada Radvaň v spolupráci s poslancami mestského zastupiteľstva a občianskeho združenia Za dôstojnú Radvaň pre všetkých občanov mesta kultúrno-športové podujatie pod názvom RADVANSKÝ DEŇ.

 


 

Jedným z participujúcich partnerov boli aj príslušníci Mestskej polície Banská Bystrica, ktorí pripravili prezentáciu svojej práce pre všetky vekové kategórie.
Samozrejme, že záujem o predvedené ukážky prejavili hlavne tí najmenší. Mimoriadny záujem zo strany detí bol hlavne o vozový park mestskej polície, kde boli predvedené služobné motorové vozidlá. Zaujímavé pre nich bolo auto majákom a vysielačkou, ktoré počas sedenia v aute navodzovali deťom pocit skutočných policajtov. Pre niektorých bolo zase zaujímavejšie malé elektrické vozidlo zn. Peugeot iON, ktoré mestská polícia používa od septembra 2014. Neoddeliteľnou súčasťou bolo predvedenie technického prostriedku na zabránenie odjazdu vozidla tzv. papuče. Ďalším pútačom pre deti bola prehliadka výstroje a výzbroje príslušníkov mestskej polície pri každodennej práci. Vyskúšať na sebe si mohli aj taktickú, či nepriestrelnú vestu, šiltovky, dámske klobúčiky, brigadírky. Tým najmenším sa najviac zo všetkého páčili zastavovacie terče, vysielačky, policajné putá a obušky.
Takýto záujem verejnosti o prezentáciu mestskej polície všetkých potešil. Tešíme sa na stretnutie aj na budúci rok.