Prihlásiť
Celoštátne oslavy 75 výročia SNP PDF Tlačiť E-mail
ossnp_003m.jpg

Vložené: Nedeľa, 01-09-2019

Celoštátne oslavy SNP si vyžiadali spoluprácu nielen všetkých bezpečnostných zložiek, ale aj participáciu zo strany hlavných organizátorov osláv – Ministerstvo kultúry SR, Ministerstvo obrany SR, Úrad vlády SR, Mesto Banská Bystrica a Pamätník SNP.


 

Príslušníci mestskej polície v Banskej Bystrici tvorili neoddeliteľnú súčasť osláv 75. výročia SNP. Ich hlavnou úlohou bolo dohliadať na dodržiavanie dopravného značenia na jednotlivých uliciach mesta v zmysle schváleného režimu v centrálnej mestskej zóne. Samotná príprava celoštátnych osláv začala pre príslušníkov mestskej polície už v utorok 27. augusta 2019, kedy sa zmenil dopravný režim v meste. Pravidelnou prítomnosťou hliadok mestskej polície bolo zabezpečené dodržiavanie dočasného dopravného značenia. V deň osláv 75. výročia SNP príslušníci mestskej polície dbali na dodržiavanie zmeneného dopravného režimu na vybraných miestach v centrálnej mestskej zóne a podieľali sa na zabezpečovaní verejného poriadku.