Prihlásiť
Zabránenie pokusu o vniknutie do detských jaslí PDF Tlačiť E-mail
detjas_003m.jpg

Vložené: Streda, 28-08-2019

V utorok 27. augusta 2019 približne o 22:00 hodine bol prijatý na operačné stredisko Mestskej polície v Banskej Bystrici oznam, že v objekte mestských jaslí na ulici Trieda SNP 15 sa pohybuje neznáma osoba.

 


 

Hliadka mestskej polície po príchode na miesto uvidela muža, ktorý sa pokúšal konárom zo stromu vypáčiť okná na prízemí, čo sa mu však nepodarilo vďaka rýchlemu zásahu príslušníkov mestskej polície.
Neznámeho muža obmedzili na osobnej slobode a predviedli na útvar mestskej polície za účelom zistenia a overenia totožnosti. Jednalo sa o 22-ročného mladého muža z Banskej Bystrice. Podľa jeho vyjadrení sa chcel do jaslí dostať cez okná na prízemí a keď zistil, že to nejde, tak sa pokúšal vyliezť na poschodie po bleskozvode.
Pri vonkajšej kontrole objektu príslušníkmi mestskej polície nebolo zistené poškodenie dverí, ani okien. Za prítomnosti vedúcej mestských jaslí bol objekt skontrolovaný aj z vnútra, pričom priame narušenie objektu sa na mieste nezistilo. Vo veci bude ďalej konať príslušné oddelenie Policajného zboru.


Touto cestou zároveň Mestská polícia ďakuje oznamovateľke za pomoc, ktorým dopomohla k bezprostrednému a rýchlemu zásahu hliadky, čím sa predišlo prípadným škodám na majetku.

 

detjas_001.JPG detjas_002.JPG detjas_004.JPG