Prihlásiť
Čierna skládka na Vršackej ulici PDF Tlačiť E-mail
cs_001_m.jpg

Vložené: Sobota, 24-08-2019

V stredu dňa 21. augusta 2019 v doobedňajších hodinách príslušníci mestskej polície počas plnenia základných úloh objavili čiernu skládku na konci ulice Vršacká v Banskej Bystrici.

 


 

Na skládke sa nachádzali počítačové komponenty ako sú matičné dosky, grafické karty a krabice z nich. Takéto nelegálne uloženie odpadu je nezákonné a poškodzuje hlavne životné prostredie, pretože sú tam prítomné nebezpečné látky.
Operatívnym šetrením príslušníkov mestskej polície bol zistený páchateľ tohto protiprávneho konania,  ktorý bol riešený v blokovom konaní na mieste.  Ani nie do dvoch hodín od objavenia nelegálnej skládky, bola táto zlikvidovaná a miesto na konci ulice Vršacká bolo vyčistené samotným páchateľom.
Zistenie páchateľa a dosiahnutie nápravy zo strany páchateľa tohto neželaného stavu možno pokladať za úspech, pretože v mnohých prípadoch sa napriek vykonaným opatreniam nepodarí zistiť páchateľov čiernych skládok a náklady na ich odstránenie znáša Mesto Banská Bystrica. Mestská polícia sa bude naďalej dôsledne zaoberať problematikou nepovolených skládok a zisťovať osoby zodpovedné za ich vznik.

 

cs_001.jpg cs_002.jpg cs_003.jpg

cs_004.jpg cs_005.jpg cs_006.jpg

cs_007.jpg