Prihlásiť
Poškodenie dopravnej značky na Námestí Štefana Moyzesa PDF Tlačiť E-mail

Vložené: Utorok, 20-08-2019

Zlomyseľnosť niektorých ľudí nepozná hraníc. Týka sa to aj poškodzovania dopravných značiek, pretože „nevinná“ zábava môže spôsobiť dopravnú nehodu.

 


 

Je potrebné pripomenúť, že úmyselné poškodzovanie dopravných značiek môže byť kvalifikované ako priestupok proti verejnému poriadku, prípadne trestný čin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. V nočných hodinách zo soboty na nedeľu 18. augusta 2019 bol na útvare Mestskej polície v Banskej Bystrici prijatý oznam od občana, že neznáma osoba poškodila dopravnú značku na Námestí Štefana Moyzesa a odchádza smerom k OD Prioru spolu s dvomi osobami ženského pohlavia.
Po vyslaní veliteľom operačného strediska sa príslušníci mestskej polície presunuli na ulicu Horná, kde sa mala pohybovať podozrivá osoba. Na tejto ulici sa pri nich pristavil oznamovateľ, zároveň aj svedok udalosti a ukázal na osobu, ktorá mala údajne poškodiť dopravné značenie. Príslušníci mestskej polície po vykonaní potrebných úkonov zistili od podozrivej osoby, že dopravnú značku na Námestí Štefana Moyzesa skutočne poškodila. Podozrivou osobou bol 23-ročný muž z Banskej Bystrice. Vec bola príslušníkmi mestskej polície zadokumentovaná na mieste udalosti. Prostredníctvom veliteľa operačného strediska MsP Banská Bystrica bola privolaná hliadka PZ, ktorá danú vec na mieste prevzala od  mestskej polície a šetrí ju ako priestupok.

 

dz 1.jpg