Prihlásiť
Nájdená osoba v pátraní PDF Tlačiť E-mail
logo

Vložené: Štvrtok, 10-08-2017 11:33:44

Jednou z činností príslušníkov mestskej polície v zmysle zákona o obecnej polícii je aj nájdenie osoby, po ktorej pátra Policajný zbor. Príslušníkom Mestskej polície v Banskej Bystrici sa podarilo nájsť osobu, ktorej nezvestnosť bola rodinnými príslušníkmi oznámená vo Zvolene, za veľmi zaujímavých okolností.


 

Vo štvrtok dňa 3. augusta 2017 vo večerných hodinách bol na útvare mestskej polície prijatý oznam od občana, že pri jednej z chát v Laskomerskej doline sa pohybuje podozrivá osoba. Veliteľ operačného strediska okamžite vyslal hliadku na preverenie prijatého oznamu.

Po príchode na miesto hliadka MsP zistila, že sa jedná o 56-ročného muža, ktorý tvrdil, že chata patrí jeho sestre a on na ňu tam čaká. Samozrejme, že táto jeho verzia nebola pravdivá, pretože chata, pri ktorej sa zdržiaval, je majetkom mesta Banská Bystrica a rekreačne ju využívajú aj príslušníci mestskej polície. S touto verziou mužov zákona nepresvedčil.

Ďalším šetrením bolo zistené, že osoba je v pátraní, pretože nebolo známe miesto jej pobytu. Z toho dôvodu bol muž predvedený na útvar mestskej polície, kde bol odovzdaný rodinnému príslušníkovi po predchádzajúcom kontakte s vyhlasovateľom pátrania vo Zvolene.