Prihlásiť
Zabudnuté tašky PDF Tlačiť E-mail
taska

Vložené: Piatok, 24-02-2017 07:55:17

Zažil to už každý z nás, že si niekde niečo zabudol či stratil. Ak sa tá vec nájde, človeka to poteší. K práci príslušníkov mestskej polície patria aj zabudnuté tašky. Nielen občania, ale samotní príslušníci mestskej polície sú všímaví počas služby k opusteným veciam a snažia sa veci vrátiť do rúk ich majiteľom.

 


 

Začiatkom februára 2017 bol prijatý na útvare Mestskej polície v Banskej Bystrici oznam od občana, že na ulici Tatranskej sa nachádza nejaká taška pri vozidle Hyundai bielej farby. Príslušníci mestskej polície preverili tento oznam a zistili, že sa zakladá na pravde. Jednalo sa o šedú cestovnú tašku, ktorá sa nachádzala na chodníku oproti vchodu a nikto sa k nej nehlásil. V snahe zistiť majiteľa cestovnej tašky, skontrolovali jej obsah. Nepodarilo sa nájsť žiadny doklad, ktorý by mohol pomôcť zistiť majiteľa. Ešte v ten deň by bola cestovná taška odovzdaná na OO-PZ Banská Bystrica-východ. Tento príbeh má však šťastný koniec, pretože ešte počas služby kontaktoval príslušníkov mestskej polície iný kolega, ktorý ich upozornil, že na známej sociálnej sieti niekto hľadá takú istú tašku ako našli oni. Okamžite sa skontaktovali s majiteľkou cestovnej tašky, ktorá bola v tom čase odcestovaná, ale hneď na druhý deň si svoju zabudnutú cestovnú tašku vyzdvihla na mestskej polícii.

Iný prípad zabudnutej tašky nemal taký dobrý koniec ako ten predchádzajúci, pretože skončila na OO-PZ Banská Bystrica-západ. Kolegovia ju našli na základe oznamu od občana, ktorý nahlásil, že na ulici Internátna na zástavke MHD je na lavičke taška. V taške sa nachádzala detský futbalový tréningový výstroj a nepodarilo sa zistiť majiteľa tašky.
Ďalší oznam sa týkal odloženej tašky na múriku pri obelisku na Námestí Slovenského národného povstania. Príslušníci mestskej polície oznam preverili a zistili, že sa jedná o starú prázdnu tašku z kontajnera.

Kuriózny bol aj nález tašky plnej liekov a voľnopredajnej kozmetiky zn. Bioderma, ktorú našiel občan na chodníku od daňového úradu k „Papuči“ na ulici Spojovej.

Ďalší kuriózny prípad sa stal, keď na útvar mestskej polície zavolala pani a oznámila, že na ulici 29. augusta je už tretí deň položená nejaká taška pri strome a okolo nej lieta strašne veľa včiel a ôs. Príslušníci mestskej polície išli preveriť tento oznam a na mieste zistili, že sa zakladá na pravde, aj keď nešlo o tašku, ale o vrece s odpadom. Aby nedošlo k zraneniu osôb včelami a osami, toto miesto bolo zabezpečené a označené páskou. Do hodiny prišiel na miesto na slovo vzatý odborník – včelár pán Mika, ktorému sa chceme touto cestou veľmi pekne poďakovať za pomoc pri riešení tohto problému. Za jeho pomoci sa podarilo včely a osy poliať vodou a vrece s odpadom príslušník mestskej polície odniesol do smetnej nádoby.

No a na záver ešte spomenieme prípady, kedy si ľudia nechajú svoje tašky vo svojich motorových vozidlách a na týchto zabudnú zatvoriť okná. Príslušníci mestkej polície si počas služby všímajú aj takéto vozidlá a snažia sa tým predchádzať materiálnym škodám. Vo vačšine prípadov sa podarí skontaktovať s majiteľom auta a ku škode nedôjde.

Mestská polícia  preto chce upozorniť občanov, aby si dávali pozor na svoje osobné veci, ako aj na svoje motorové vozidlá a nenechávali si vo vozidlách žiadne tašky, ktoré sú lákadlom pre zlodejov. V našich prípadoch sa vždy našiel občan, ktorý nájdenú tašku nahlásil na polícii, ale nie všetci majú dobrý úmysel ako naši oznamovatelia.