Prihlásiť
Dopravná súťaž ročník XVII - Policajt môj kamarát PDF Tlačiť E-mail
pk2_m.jpg

Vložené: Streda, 15-05-2013 20:48:42

Utorok dňa 15.05.2013 začal pre mnohých žiakov z viacerých škôl banskobystrického okresu netradične – dopravnou súťažou. Zúčastnili sa XVII. ročníka súťaže „Policajt môj kamarát“. Tento projekt je výchovno-vzdelávací program preventívneho charakteru pre žiakov základných škôl.

 


 

Hlavnými organizátormi súťaže sú Centrum voľného času Havranské v Banskej Bystrici a Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici. Tento rok sa do súťaže zapojila aj Mestská polícia Banská Bystrica.
Dopravná súťaž sa uskutočnila v Centre voľného času na Magurskej 14 v Banskej Bystrici. Súťažili tu triedne kolektívy 3.-4.ročníkov a 6.-7. ročníkov. Išlo o 4-členné družstvá, ktoré tvorili dve dievčatá a dvaja chlapci. Celá súťaž sa skladala z dvoch častí – teoretickej a praktickej.
V teoretickej časti si žiaci preskúšali svoje vedomosti z pravidiel cestnej premávky pre chodcov a cyklistov. Súťažili vždy dvaja členovia z družstva – jeden chlapec a jedno dievča.
Praktická časť pozostávala pre starších žiakov z jazdy podľa dopravných značiek na dopravnom ihrisku. Tí mladší zas predviedli správanie sa chodcov v cestnej premávke. Pri písaní testov a jazde na bicykli boli prítomní príslušníci Okresného dopravného inšpektorátu v Banskej Bystrici a Mestskej polície Banská Bystrica.
Súťaž bude vyhodnotená v utorok dňa 28.05. 2013 v Laskomerskej doline, kde bude pokračovať súťaž „Policajt môj kamarát“ branným pretekom.

Text a foto: Mgr. Marianna Belancová

pmk 1.jpg pmk 2.jpg